verze pro tisk

Nejvyhledávanější lyžařská střediska našich hor

30. říjen 2016

Která lyžařská střediska v České republice navštěvujete nejraději? Je pro vás důležitější dojezdová vzdálenost z domova nebo vybavenost lyžařského areálu? A víte už, kam se vypravíte tuto zimu? Máme pro vás hned několik tipů, kam stojí za to vyrazit při příznivých sněhových podmínkách.

Pokud se vydáte na jihozápad naší republiky, pak můžete na Šumavě navštívit Ski areál Lipno. Ano, nenechte se zmást stejnojmenným názvem vodní nádrže. Lipno je oblíbenou lokalitou v zimě i v létě. Ski areál Lipno je ideálním střediskem, pro rodinnou dovolenou. Najdete zde 8,3 km sjezdovek, skicrossovou dráhu, snowpark a spoustu dalších aktivit pro dospělé i děti. Vhodné ubytování můžete najít například s pomocí těchto stránek ubytovani.kamsi.cz/sumava/.

Pokud vás více láká spíše sever naší republiky, pak se můžete vydat buď do Krušných hor, nebo do Orlických hor. V Orlických horách se vám určitě vyplatí navštívit areál v Deštném v Orlických horách. Pokud budete mít to štěstí, že sem dojedete, když bude tato obec pěkně zasněžená, čeká na vás nádherná dovolená, při které si budete připadat jako v pohádce. Deštné má své kouzlo, kterému velmi snadno podlehnete. Navíc Ski areál je velmi dobře umístěn a bez problémů se k němu dostanete i příjemnou procházkou pěšky. Stačí si jen najít vhodné ubytování Orlické hory a můžete se začít těšit.

Myslí zde i na nejmenší a proto zde nechybí ani školička pro nejmenší lyžaře. Neméně zajímavé nabídky pak najdete, i pokud budete hledat ubytování Krušné hory. Tento region byl sice dlouho dobu opomíjen, ale moderní lyžařské areály dokazují, že stojí za to se sem vydat. Navíc například ze Ski areálu Klínovec si můžete velmi snadno udělat výlet i do nedalekého Německa a otestovat tamější sjezdovky. Neodkládejte koupi zimní dovolené na poslední chvíli, vyberte si s předstihem a užijte si letošní zimní dovolenou podle vašich představ.

[Nahoru ↑]


Hodnocení