verze pro tisk

Pobyt na slovenské Oravě

12. prosinec 2012

Slovensko je zemí, která je pro zážitkové pobyty doslova přímo rájem. Výhodou je, že to k našim východním sousedům nemáme nijak daleko. Autem se lze dostat na slovenské hory během několika hodin, a to i z nejvzdálenějších míst České republiky. Pro pobyt na Slovensku přitom nemusíme volit jen oblíbené Vysoké Tatry, ty totiž zejména v zimě bývají přeplněny turisty ze Slovenska, Polska i dalších zemí Evropy. Příjemné zážitkové pobyty nabízí například Orava.

Slovenská Orava je rájem pro zimní pobyt na horách

Region Orava se nachází na severozápadě Slovenska, při hranicích s Polskem. Jedná se o jeden z nejzajímavějších slovenských regionů z pohledu turistického ruchu. Zahrnuje okresy Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín, kde se nachází mnoho hotelů, penzionů a turistických chat a chalup. Pro milovníky horské turistiky je samozřejmě lákadlem přítomnost Západních Tater a také Oravských Beskyd. V těchto oblastech se nacházejí významná a velmi kvalitně zařízená horská střediska, která poskytují ideální podmínky pro lyžování, sjezdové i běžkařské.

Výbava na cestu do oblasti Oravy

Při cestě na Oravu si jistě nezapomeňte v zimních měsících přibalit kvalitní a teplé oblečení, v zimě zde často panují teploty hluboko pod bodem mrazu. Rozhodně tak upotřebíte zimní mikiny a bundy, roláky, svetry a teplou obuv. Pakliže se na cestu na Oravu vydáte vlastním automobilem, pak nezapomeňte kvalitní zimní výbavu - pneumatiky, sněhové řetězy a další. Špičkové zimní pneumatiky pořídíte nejen v tuzemských obchodech, ale také ve vybraných slovenských eshopech, například v internetovém obchodě pneueshop.sk.

Foto: sk.wikipedia.org

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x