verze pro tisk

Powerkiting - netradiční zážitek vhodný pro všechny milovníky sportu!

12. září 2012

Poukazy na zážitkové programy a nejrůznější kurzy se v současné době stávají stále oblíbenějším dárkem. Někdy je ale těžké vybrat ten pravý. Ne každý totiž ocení seskok padákem nebo řízení tanku. Ovšem relaxační i zapálené milovníky sportu by mohla potěšit novinka posledních let: jízda za tažným drakem, tzv. powerkiting. A na své si v tomto případě přijdou i vyznavači zimních radovánek.

O co vlastně jde? Powerkiting je velmi zábavná sportovní aktivita. Účastníci při ní používají tažného draka, kterému se říká kite nebo powerkite. V závislosti na druhu preferovaného pohybu se mohou drakem nechat táhnout po po zemi, sněhu, ale i vodě. Nelze s jistotou určit, kdo a kdy dostal tento originální nápad, nicméně na přelomu století se začal tento sport masivně šířit a to především ve své zimní variantě: snowkitingu. Není divu, že se poukazy na začátečnické kurzy, které by měl každý nadšenec powerkitingu bezpochyby absolvovat, začaly s velmi oblibou používat jako netradiční dárky!

Seznamovancí kurz powerkitingu se hodí úplně pro každého, kdo se rád pohybuje na čerstvém vzduchu a nebojí se nějaké menší aktivity: na své si přijdou pravidelní i rekreační sportovci bez rozdílu věku. Během půldenní intenzivní a pečlivé výuky se zájemce seznámí se vším, co o tomto sportu potřebuje znát. Od techniky startu, přes techniku balení kita až po nejrůznější nouzové postupy a techniky. V ceně je samozřejmě kromě instruktora také zapůjčení kita a kompletní ochranné výbavy (trapézy, helma apod.).

Ani vyznavači sněhu a teplot hluboko pod bodem mrazu nemusí být ochuzeni o tyto netradiční dárky. Darujte jim poukaz na intenzivní kurz snowkitingu v jednodenní nebo dvoudenní variantě. Předchozí znalosti powerkitingu nejsou třeba, vše bude vysvětleno a předvedeno na místě. Velký důraz je kladen na samostatné procvičování techniky přímo v terénu. Účastníci se mohou těšit až na osm hodin adrenalinu v jednom dni, takže je jisté, že budou na takový zážitek ještě dlouho vzpomínat.

[Nahoru ↑]


Hodnocení